SPIROTIGER

Zvyšte svoji výkonnost speciálním tréninkem dechového svalstva pomocí SPIROTIGER, jako světová sportovní špička!

Reprezentat v silniční cyklistice a účastník mistroství světa Vojtěch Řepa
Reprezentat v silniční cyklistice a účastník mistroství světa Vojtěch Řepa

Fyziologický efekt funkčního tréninku se SPIROTIGER

  • Zvýšení výkonnosti dýchacích svalů a kvality dechového stereotypu v zátěži
  • Zvýšení dodávky kyslíku do zatěžovaných svalů 
  • Zásadní zvýšení celkové aerobní kapacity (VO2max)
  • Posílení dýchacích svalů a svalů břicha a zad

Trénink se SPIROTIGER v praxi

  • Ideálně 2-5x týdně (trénink v délce 5-30 min dle trénovanosti a zkušeností)
  • K citelným změnám ventilačních parametrů dochází již po 1 měsíci tréninku
  • K zasádnímu rozvoji ventilačních parametrů dochází již během 3 měsíce pravidelného tréninku

Na základě klinických studií je prokázáno, že pravidelným tréninkem se SPIROTIGER prokazatelně dochází ke zvýšení hodnot VO2max (maximální spotřebu a využití kyslíku), vitální kapcitu plic (FVC, FEV1), celkové vytrvalosti a elasticitě dechového aparátu.

Na rozdíl od řady dalších dechových trenažérů, pouze SPIROTIGER dokáže simulovat dechové objemy i frekvence, kterých je dosahováno v závodních intenzitách zatížení. Tyto vysoké závodní intenzity, ale naše srdce nedokáže snášet déle než v řádu několika minut, což často není dost dlouhá doba pro adekvátní stimulaci a rozvoj ventilačních parametrů. Dechové paramtery se ideálně rozvíjí až v řádu zatížení desítek minut.

Jak známo, závodit se nedá denně, ale díky trenažéru SPIROTIGER dokážeme naši dechovou soustavu pravidelně a dostatečně dlouho vystavovat "podmínkám dosahovaných jako v závodním prostředí" a přitom nepřetěžujeme oběhovou soustavu a svalový aparát. 

Reference 

SpiroTiger je standardem ve vrcholové cyklistice ať už silničních nebo horských kol. Na právě skončeném mistrovství světa v Novém Městě na Moravě celá řada světové špičky používá SpiroTiger jako běžnou součást tréninku. Mezi jinými i mnohonásobný mistr světa Nino Schurter a z našich závodníků Ondřej Cink. Nemůžeme tvrdit, že tento trénink má jediný podíl na úspěších zmíněných sportovců. Můžeme však s naprostou jistotou říci, že adekvátní dechový trénink má v přípravě sportovce své nezastupitelné místo a měl by být součástí tréninku všech, kteří chtějí být o krok dál než soupeři.

Elitnímu českému krosaři a bikerovi Tomáši Paprstkovi se podařilo za tři měsíce s pomocí SpiroTigeru zvýšit hodnotu svého VO2max (objem využitého kyslíku - ukazatel aerobní zdatnosti) o 10 % a hodnotu FVC (objem vzduchu po usilovném výdechu) o více než jeden litr ze 4,8 litrů na 5,9 litrů. (Zdroj: www.sportmedical.cz)                

SPIROTIGER

Asistovaný respirační trénink 60min. - laboratoř

1.000 Kč s DPH

Pronájem a zaškolení SPIROTIGER na 3 měsíce

8.500 Kč s DPH

Objednejte se na asistovaný trénink, nebo si SPIROTIGER pronajměte.