Ing. Jana DAŇKOVÁ, DiS.

Sport mě provází celý život, dříve jsem hrála vrcholově volejbal v klubu Královo Pole Brno a Moravskou Slavii Brno. Dnes jsem se přesunula z volejbalu ke Crossfitu a vzpírání, kde závodím za CF Destiny Brno v II. lize žen, k tomu ve volných chvílích jezdím na kole, plavu, chodím po horách a snažím se na sportovní úrovni kompenzovat svoje dlouhodobé jednostranné zatížení.


Vystudovala jsem sportovní gymnázium se zaměřením na sportovní přípravu. Po osobním zjištění, že bez správně fungujícího těla v závislosti na vhodně sestavené stravě se svýsledky nedostaví, jsem se o tuto problematiku začala více zajímat. Absolvovala jsem obor Diplomovaný nutriční terapeut. V rámci studia jsem absolvovala praxi v Dětské nemocnici Brno, FN Brno, v nemocnici U svaté Anny. Dále jsem vystudovala bakalářský a navazující obor Chemie a technologie potravin.

Vzhledem k tomu, že další nedílnou součástí kvalitního a zdravého života je i regenerace, absolvovala jsem maserský kurz, kurz antiblokové, lymfatické masáže a kurz tejpování. Nyní svým klientům mohu nabídnout komplexní služby v problematice stravování (hubnutí, přibírání, výživa při onemocnění, intoleranci, alergii), regenerace, formování postavy a sportovní přípravy. 

V současné době spolupracuji se Sportovní diagnostikou Aleše Řehoře jako poradkyně v oblasti sportovní a speciální výživy, také v OCA, kde zajišťuji výživovou, regenerační a kondiční složku. Nadále i ve sportovně vzdělávacím centru Body-Care, jako funkční trenér a v Institutu celoživotního vzdělávání Welko, kde působím jako lektor pro kurzy sportovní výživy a poradce pro výživu.

Výživa, regenerace a pohyb jsou vrcholové body trianglu, který byl a vždy bude spojen těmito stranami. 

Vaše Jana Daňková