Mgr. Aleš ŘEHOŘ

Vzdělání a studium

  • 2019 (aktivní studium) - Doktorský studijní program Kinantropologie - aplikovaný vědní obor Kineziologie se specializací ZÁTĚŽOVÁ FYZIOLOGIE
  • 2014 - 2015 Magisterský studijní program SPORTOVNÍ EDUKACE se zaměřením - Intervence v Metabolickém syndromu, obezitě a nadváze
  • 2010 - 2012 Bakalářský studijní program REGENERACE A VÝŽIVA VE SPORTU se zaměřením - Acidobazická rovnováha organismu
  • 2004 - 2008 Sportovní Gymnázium - Specializace SPORTOVNÍ DIDAKTIKA

Sportovní historie (cyklistika)

  • 2005 - 2009 Členem armádního družstva DUKLA BRNO
  • 2007 - Vícemistr ČR - Dráhový OH sprint
  • 2006 Jun. Mistr ČR - Silniční časovka družstev
  • 2006 Jun. Mistr ČR - Dráhová stíhačka družstev

Sportovní historie (JUDO)

  • 1996 - 2003 Mládežnická výkonnostní úroveň na republikové a mezinárodní úrovni

Prostředí sportovní laboratoře mě vždy fascinovalo. Už jako cyklistický žáček jsem se snažil pochopit procesy, které probíhají v těle sportovce během sportovního výkonu. Intenzivně jsem se zajímal o faktory, které spojují špičkové vytrvalce, četl jsem literaturu o výživě, tréninku, regeneraci i sportovní psychologii. Myslím, že jako sportovec jsem se neztratil, posbíral jsem řadu domácích a mezinárodních úspěchů a užil jsem si několik let v DUKLE BRNO jako reprezentant ČR v silniční a dráhové cyklistice po boku špičkových sportovců.  

Přestože jsem cyklistiku vždy miloval, přišly také životní mezníky, během kterých jsem se musel rozhodnout, kam povedou moje další profesní kroky. Vydal jsem se cestou studií a nastoupil jsem na Masarykovu Univerzitu, vystudoval jsem bakalářský a magisterský studijní program se zaměřením na sportovní výživu, regeneraci a edukaci. Již během studií, se mi otevíraly nevídané možnosti, poznával jsem osobnosti z oblasti sportu a sportovní vědy, získával jsem praxi na 3 interní klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy,  pracoval jako sportovní terapeut pro kontinentální tým Etixx-IHNED a ke konci magisterského studia jsem našel odvahu založit a otevřít vlastní sportovní laboratoř a výživovou poradnu. 

Prací sportovního terapeuta a kondičního poradce se zabývám již 12 let. Prošlo mi pod rukama několik vrcholových sportovců a úzce spolupracuji s řadou profesionálních i amatérským týmů. A jestli mě to nepřestává bavit? Naopak! Své vzdělání a poznatky neustále rozšiřuji. V roce 2019 jsem nastoupil na doktorský studijní program Kinantropologie (věda o pohybu člověka) se zaměřením na zátěžovou fyziologii, konkrétně studium Limitujících faktorů sportovního výkonu. Rozšiřuji také tým odborníků, se kterými spolupracuji a neustále tak zkvalitňuji výslednou péči, kterou Vám se svými kolegy mohu nabídnout.

Těším se na Vás, na Váš příběh a sportovní sen,

Aleš Řehoř.