HYPOXICKÁ TERAPIE 

Poznejte kouzlo hypoxické terapie

Zajímá vás, co se v těle během hypoxické terapie děje? 

Nedostatek kyslíku v těle se označuje jako hypoxie. Když začnete dýchat směs vzduchu, v níž je méně kyslíku, v těle se aktivují obranné mechanismy proti hypoxii. Zintenzivňuje se ventilace, začnete rychleji dýchat. Dlouhodobě tento stav vede k prohloubení dechu, tedy k jistému navýšení objemu vdechovaného vzduchu.

Tělo vyhodnotí, že máte málo kyslíku. Začne uvolňovat glykoproteinový hormon erytropoetin a ten spustí tvorbu erytrocytů - červených krvinek. Bude jich v krevním řečišti více, aby kyslík efektivněji transportovaly do tkání. Síť krevního řečiště se zhušťuje, tvoří se nové vlásečnice.

Do toho se aktivují mitochondrie - membránové buněčné organely vyskytující se v eukaryotických buňkách. Fungují jako malé elektrárničky v těle, produkují energii pro organismus. Jejich palivem jsou jednoduché cukry a kyslík. Začnou pracovat efektivněji, zlepší se dýchání a naroste bazální spotřeba bazálního metabolismu = rychleji spotřebováváte energii = rychleji hubnete.

Díky lepšímu transportu krve skrze nově vyrobené erytrocyty se zlepší i odvod CO2 z těla, což vede k efektivnějšímu odkyselení organismu a úpravě pH v těle.

Lepší prokrvení tkání má vliv i na srdeční tep, kdy se tělo dokáže lépe bránit proti hypoxii a udrží si tak více kyslíku v těle. Navýší se hodnota VO2 max a SpO2 klesá při hypoxii pomaleji.

Samozřejmě je vše velmi individuální a záleží jak na jedinci, který hypoxickou terapii podstupuje, tak na nastavení klasického nebo IHT - přerušovaného cyklu.

Vyzkoušejte výhody hypoxické terapie na vlastní tělo.

POZNEJTE HYPOXITERAPII V PRAXI

Vyplňte potřebné údaje níže a my se vám ozveme co nejdříve zpět.