HYPOXICKÁ TERAPIE 

Poznejte kouzlo hypoxické terapie

Zajímá vás, co se v těle během hypoxické terapie děje? 

Nedostatek kyslíku v těle se označuje jako hypoxie. Když začnete dýchat směs vzduchu, v níž je méně kyslíku, v těle se aktivují obranné mechanismy proti hypoxii. Zintenzivňuje se ventilace, začnete rychleji dýchat. Dlouhodobě tento stav vede k prohloubení dechu, tedy k jistému navýšení objemu vdechovaného vzduchu.

Tělo vyhodnotí, že máte málo kyslíku. Začne uvolňovat glykoproteinový hormon erytropoetin a ten spustí tvorbu erytrocytů - červených krvinek. Bude jich v krevním řečišti více, aby kyslík efektivněji transportovaly do tkání. Síť krevního řečiště se zhušťuje, tvoří se nové vlásečnice.

Do toho se aktivují mitochondrie - membránové buněčné organely vyskytující se v eukaryotických buňkách. Fungují jako malé elektrárničky v těle, produkují energii pro organismus. Jejich palivem jsou jednoduché cukry a kyslík. Začnou pracovat efektivněji, zlepší se dýchání a naroste bazální spotřeba bazálního metabolismu = rychleji spotřebováváte energii = rychleji hubnete.

Díky lepšímu transportu krve skrze nově vyrobené erytrocyty se zlepší i odvod CO2 z těla, což vede k efektivnějšímu odkyselení organismu a úpravě pH v těle.

Lepší prokrvení tkání má vliv i na srdeční tep, kdy se tělo dokáže lépe bránit proti hypoxii a udrží si tak více kyslíku v těle. Navýší se hodnota VO2 max a SpO2 klesá při hypoxii pomaleji.

Samozřejmě je vše velmi individuální a záleží jak na jedinci, který hypoxickou terapii podstupuje, tak na nastavení klasického nebo IHT - přerušovaného cyklu.

Vyzkoušejte výhody hypoxické terapie na vlastní tělo.

POZNEJTE HYPOXITERAPII V PRAXI

Vyplňte potřebné údaje níže a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Služba - Cena bez DPH / Cena s DPH

Pronájem generátoru S-IHT-100H na 1 týden 6 000 Kč / 7 260 Kč

Pronájem generátoru S-IHT-100H na 2 týdny 7 500 Kč / 9 075 Kč

Pronájem generátoru S-IHT-100H na 3 týdny 9000 Kč / 10 890 Kč

Pronájem generátoru S-IHT-100H na 4 týdny 10 500 Kč / 12 705 Kč

Pronájem generátoru S-IHT-100H na další týden 2 500 Kč / 3 025 Kč


V ceně pronájmu je kompletní sada komponent na cvičení, IHT a aklimatizaci, včetně možnosti zapůjčení hypoxického stanu. Kauce na hypoxický stan je 5000 Kč.

Při opakovaném zapůjčení zařízení do 3 měsíců, od nás dostanete 12% slevu ze zápůjčky.

Zařízení je možné převzít osobně v Brně, nebo jej za poplatek dovezeme, nainstalujeme a předvedeme přímo u vás.

Instalaci technologie prostorového řešení (včetně rozvodů) zajišťujeme na klíč, nebo jako subdodavatel. Možno domluvit vestavbu prosklené stěny pro zmenšení prostor a snížení nákladů na provoz zařízení.